Kanal istanbul Projesi Tanıtım Filmi Full HD


Dünyanın Göz bebeği Şehri istanbul Hayali yüz yıllar sürmüş bir projeye atılan imza ile Dünyanın Merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünyanın En güzel su kanalına sahip olmak gibi Yüz yılın projesi ile yola çıkarken İstanbul’a yeni bir şehir doğuyor. Kanal istanbul ve yeni şehir proje alan büyüklüğü 453 milyon metre karedir. 

Bu alanın 78 milyon metre karesi hava alanı 30 milyon metre karesi Kanal istanbul 33 milyon metre karesi ısparta kule ve bahçeşehir 108 milyon metre karesi yollar 167 milyon metre karesi imar parseli 37 milyon metre karesi ise Ortak yeşil alandır. Aslında yollara ayrılan alanın içerisinde 26 milyon metre kare ağaçlandırılmış kaldırım ve refüjle imara ayrılmış alanın içerisinde 83 milyon metre kare ayrıca yeşile ayrılmış alan vardır. Toplamda 146 milyon metre kareyi bulan yeşil alan söz konusudur. Yeşil alan Toplam Proje alanının Yüzde 42 sini teşkil etmektedir.

Yollara ayrılan 108 milyon metre kare alan sayesinde 7 bucuk milyon nufüsa ve trafiğin en yoğun olduğu saatlere rağmen hiç bir trafik sıkıntısı yaşanmayacaktır. Bu tüm Dünya şehirleri için bir ilk ve belki 1 yüz yıl için tek olacaktır.

Kanal İstanbul Projesi Tanıtım video’sunu full hd olarak izleyebilirsiniz.

Küçükçekmece gölü ve sazlı dere barajı üzerinden geçerek terkos gölünün doğusundan karadenize kavuşan Kanal istanbul’un 400 metre genişliği 25 metre derinliği Küçükçekmece göl geçişinde 1000 metre ila 2200 metre arasında değişen genişliği vardır. Kanal boyunca 5’i devlet Karayollarını 5’i ise kanalın doğu ve batı yakasında kurulacak yeni şehiri birbirine bağlayacak her biri farklı dizaynı ile genel görünüme muhteşemlik katacak 10 köprü yer alacaktır.

Kanalı çevreleyen fotografyanın ürettiği haliçlerin oluşturduğu Güzel manzaralar ve küçük tekneler için marinalar olacaktır.

Küçükçekmece gölü kıyısında Karadeniz girişinde ve kanal güzergahında belirlenen yerlerde sergi konferans gösteri merkezi Müze gibi birimleri barındıracak Kültür merkezi yapıları olacaktır.

Kanaldaki Haliçlerin birinde serbest bölge olacak ve Türkiye Almanya Amerika Japonya Çin Hindistan Fransa Taylant İtalya Brezilya İran İspanya ve başka Ülkelerin karekteristik mimarısını temsil eden yapılar inşa edilecek alt katları restoran üst katları ise home office olacak şekilde düzenlenecek ve bu yapıların işletmeleri o Ülkelerin insanlarına yaptırılacaktır.

Kanal istanbulun her mahalle biriminde yer alan camilere ilaveten doğu yakasının tam ortasında yer alan Merkez Camii Külliyesi içerisinde Kültür ve Eğitim Merkezi Osmanlı Çarşısı Aşevi Apart otel yer almaktadır.
içerisinde ve avlusunda toplam 72 bin kişiye ibadet imkanı veren Merkez Camii Proj

esinde altı adet minare ile imanın altı şartı Altı Minarenin toplam boyu ile milattan sonra 622 ci yıl ve 114 Metre Kubbe çapı ile Kuranı Kerim’deki Sure adeti çağrıştırılmıştır.

Kanal İstanbul Proje Resimleri aşağıda mevcuttur.

Tepkiniz nedir?

Eh işte Eh işte
0
Eh işte
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Bomba Bomba
0
Bomba
Sesli Gül Sesli Gül
0
Sesli Gül
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Faydalı Faydalı
0
Faydalı
İnanmadım İnanmadım
0
İnanmadım
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Guvenlik onlemi *

Benzer Haberler.

Daha Fazlası: Güncel Haberler

Sakın Kaçırmayın

Send this to a friend