Önlem Alın | Taşlıbayır’da Hırsızlık Vakaları


Selamün Aleyküm Taşlıbayır sakinleri  ;
Yaklaşık 1 haftadır Orta Mahalle Taşlıbayır semtimizde Bir çok ev ve araba’da hırsızlık vakaları gerçekleşmektedir. Hırsızlıkları kimlerin yaptıkları henüz tespit edilememiştir. Tüm taşlıbayır sakinlerinin önlem almalarını önemle rica ediyoruz.

Hırsızlık vakalarını gerçekleştirenlerin Taşlıbayır’ın Bazı sokaklarında çekilmiş kamera görüntüleri mevcut. Hırsızlıkları 3 kişinin ortaklaşa gerçekleştirdiği kayıtlarda görülmektedir. Kişilerin yüzleri x bir örtü ile kaplı olması sebebi ile kimlikleri henüz tespit edilememiştir.

Kamera kayıtlarında Şahısların ortaklaşa hareket ettikleri görülmektedir. Öncelikle araçları kontrol ederek teyiplerini çalmaya çalışan hırsızlar son 3 gündür evlere girdikleri Mahalle sakinlerden gelen bilgiler ışığında konumuza yansıtılmaktadır.

Alınan bilgilere göre Hırsızlar erken saatlerde Mahalle’de dolaşarak ışıkları kapalı daireleri tercih ettikleri görülmektedir.

Orta Mahalle sakinlerinin anlatımlarına göre hırsızların silahlı bir şekilde dolaştıkları görülmüştür.
Mahalle sakinlerinden bir hanım efendinin uyarılarına karşılık olarak hırsızlardan tepki aldığı söylemler arasındadır.

Gerçekleştirilen Hırsızlık vakalarında maddi zararlar’da oluşmaktadır.

( Araçların camlarının kırılması keyfi olarak araçların aynalarının kırılması evlerin tahribatı kapıların kırılması gibi olasıkların çoğalmaması adına tüm mahalle sakinlerinin önlem almalarını önemle duyurmak istiyoruz. )

Hırsızlar ile ilgili bilgi edinen ve kayıt almış olan mahalle sakinlerinin Emniyet güçlerine müraacat etmelerini rica ediyoruz.

Önemli Not : Hırsızlık vakaları çocuk kaçırma uyuşturucu satışı vb. olayların yaygınlaşmaması adına Semtimiz’de bekçilerin görev yapmasının doğru olacağının kanaatindeyiz. Tüm mahalle s

akinlerinin Semtimizde Bekçilerin görev yapabilmesi için başvuru yapmalarını önemle rica ediyoruz. Başvuruları aşağıdaki link’e giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Bekçi Başvurusu : https://www.cimer.gov.tr

Taşlıbayır Pendik 2018

Tepkiniz nedir?

Eh işte Eh işte
0
Eh işte
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Bomba Bomba
0
Bomba
Sesli Gül Sesli Gül
0
Sesli Gül
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Faydalı Faydalı
0
Faydalı
İnanmadım İnanmadım
0
İnanmadım
İlginç İlginç
0
İlginç

Daha Fazlası: Bilgilendirme

Sakın Kaçırmayın

Send this to a friend