Pendik’te Tazelik Arayanlara Köy Pazarı


Pendik Belediyesi tarafından Göçbeyli’ye yapılan köy pazarı, hem köy ekonomisine canlılık katacak, hem de kentlileri sağlıklı ve taze köy ürünleriyle birinci elden buluşturacak.

Domates, biber, patlıcan… Sofraların değişmez lezzetlerine taze ve birinci elden ulaşmak isteyenler Göçbeyli’ye kurulan köy pazarını kullanabilecek.  Pazar, ilk etapta  10 tezgah ile hizmet verecek. Köy Muhtarı Bilal Salbaşoğlu, her tezgahta 3-4 köylünün bir araya gelerek ürünlerini satabileceğini vurgulayarak, bu sayede köy ekonomisinin canlanacağını belirtti. Şimdilik deneme aşamasında olan köy pazarının daha sonra kapsamının artacağını ifade eden Salbaşoğlu; “Haftanın her günü burası hizmet sunacak. Köy halkı olarak yetiştirdiğimiz sebzelerin yanı sıra günlük taze süt de tezgahlarımızda yer alacak.”dedi.

1,600 dönüm üzerinde 5 bin sera

Göçbeyli Köyünde  1,600 dönüm üzerinde 5 bin seranın bulunduğunu vurgulayan Muhtar Bilal Salbaşoğlu, köy halkının geçim kaynağının tarım olduğunu belirtti. Diğer köylere göre Göçbeyli’nin  tarıma daha elverişli olduğunu söyleyen Salbaşoğlu, “Köyümüz, her gün tonlarca ürününü sebze hali aracılığıyla tüm İstanbul’a ulaştırıyor. Kurulan bu pazar sayesinde taze ürünlerimizi perakende olarak da satabileceğiz. Son 3 yıldır sebze yanında 20 çiftçimiz de süt üretimine başladı. İsteyen herkes artık bu pazarda manda, keçi gibi hayvanlardan elde edilen taze süt  bulabilecek.”dedi. Son rötuşların yapıldığı köy pazarının bu ay içerisinde hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Göçbeyli Köyü  Nerededir? Göçbeyli Köyüne Nasıl Gidilir?

Göçbeyli köyü pendik ilçesinin üst kısımlarında yer almaktadır. Sırası ile Pendik Velibaba Kurtköy Harmandere yolundan ilerleyerek İstanbul formula 1 yoluna giden yoldan ilerleyerek göçbeyli köyüne varabilirsiniz. Göçbeyli köyü tam olarak istanbul formula 1 e vardıkdan 1 kaç km sonra gelmektedir.

aşağıda göçbeyli köyüne gideceğiniz iett araçlarının listesi yer almaktadır.

l gidilir" href="http://www.yoltarifi.com/iett-132d-hareket-saatleri-kurtdogmus-ballica-kartal-istanbul-guzergahi--r">İETT 132D – KURTDOĞMUŞ – BALLICA – KARTAL

 

Tepkiniz nedir?

Eh işte Eh işte
0
Eh işte
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Bomba Bomba
0
Bomba
Sesli Gül Sesli Gül
0
Sesli Gül
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Faydalı Faydalı
0
Faydalı
İnanmadım İnanmadım
0
İnanmadım
İlginç İlginç
0
İlginç

Benzer Haberler.

Daha Fazlası: Bilgilendirme

Sakın Kaçırmayın

Send this to a friend